Imate vprašanje? Pokličite 03 757 38 50


SKOK V VESOLJE

V mesecu maju smo se na željo otrok podali na pot raziskovanju vesolja. Z otroki  smo spoznali  vesolje in  kako lahko obiščemo vesolje? Spoznali smo vseh osem planetov, ki se vrtijo okoli sonca. Planete in sonce smo nato  izdelali iz  kaširanih balonov.  Spoznali smo poklic astronavt in da se njegova obleka imenuje skafander.

Na  vratih pred igralnico smo pripravili  maketo  rakete, tako so otroci vstopili v vesoljsko raketo, ko so prišli v vrtec.

Pri  likovni  dejavnosti smo izdelovali rakete iz papirnatih lončkov. Večina gibalnih dejavnosti je bila izvedena na temo vesolja (  gibalna igra- potovanje v vesolje,  dan in noč, fit higiena, igra z fit padalom).

V  različnih kotičkih so potekale raznovrstne dejavnosti  na temo vesolja, otroci so v konstrukcijskem kotičku izdelovali različna vesoljska plovila, astronavte, planete.  V garderobi  smo se igrali talno igro Raketa. Igrali smo se razne  didaktične namizne igre in tako znanje o vesolju še utrjevali.

Otroci so reševali delovne liste   na temo vesolja ( vlekli različne črte, dan- noč, vesoljska plovila ). Naučili smo se tudi pesem  Marsovska.

Spoznali smo kaj je globus,  kakšne barve je? Ugotovili smo, da se zemlja vrti okoli svoje osi.  S pomočjo svetilke smo spoznali,  kako nastane dan in noč. To smo prikazali s poskusom  z globusom in  svetilko.

Na koncu tematskega sklopa pa  so se otroci pomerili v  vesoljskem kvizu.

Otroci s Ksenijo, Amadejo in Uršo.

Več iz te kategorije: « MAMA JE ENA SAMA

Vrtec Zreče

Javni zavod VRTEC ZREČE
Cesta na Roglo 13, 3214 Zreče
tel.: 03 757 38 50
faks: 03 757 38 65

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Junij 2024
P T S Č P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Online

Na strani je 333 gostov in ni članov .