Imate vprašanje? Pokličite 03 757 38 50


GOSENICA JE LEZLA POČASI NA DREVO…

V mesecu maju smo si z otroki v igralnici pričarali živ žav sredi trav. Spoznavali smo travniške žuželke, še posebej gosenico in metulja. Sam tematski sklop smo pričeli z branjem pravljice in nato še z lutkovno predstavo Zelo lačna gosenica. Zgodbo smo obnovili s pomočjo Zelo lačne gosenice na steni, na katero so otroci pripenjali sličice hrane, ki jo je gosenica ob posameznem dnevu zaužila. Skozi dnevno rutino smo se učili poimenovati dni v tednu. Utrjevali smo tudi poimenovanje in barve sadja. Ker je gosenica vsak dan pojedla vedno več hrane, so se otroci urili še v štetju. To so označili tudi na delovnem listu.

Ogledali smo si tudi kratek film in spoznali življenjski krog od gosenice do metulja. Iz vrečke presenečenja so otroci izvlekli modelčke jajčeca, gosenice, bube in metulja ter jih razvrščali v pravilnem vrstnem redu in osvajali posamezne razvojne pojme.

Preko zgodbe smo spoznali, da ni vsaka hrana zdrava. Tako so otroci razvrščali – kaj je zdravo, kaj ni. Povedali so kaj imajo radi, česar ne marajo. Izrezovali so sličice hrane iz revij in skupaj

Za usvajanje pincetnega prijema smo izvedli tudi igro za spodbujanje sodelovanja in vztrajnosti - Naša gosenica. Otroci so se tukaj še posebej potrudili in sestavili zelo dolgo gosenico.  

Ob vseh teh dejavnosti pa smo tudi likovno, glasbeno in plesno ustvarjali. Z likovne tehniko pihanko so otroci izdelali metuljčke.  Izvedli smo ples metuljev let z ruticami. Preizkušali pa smo tudi različna glasbila (dežne palice, boben, cevaste resonatorje, kraguljčke, triangel…).

Odpravili smo se na daljši sprehod okoli Zreškega jezera in na bližnjem travniku opazovali ali bomo kje videli gosenico/ metulja. V igralnici so si otroci sestavili iz različnih športnih pripomočkov tudi poligon, preko katerega so utrjevali pojme razvojnega kroga metulja. Za otroke smo tudi pripravili zabavo z baloni, v kateri so otroci zelo uživali.

Naučili smo se prstno igro Gosenica je lezla, ki so jo otroci dobro osvojili.

Otroci s Ksenijo in Urško

Objave

FIT IGRIŠČE

06 okt 2022

RAZBITA BUČA

05 okt 2022

Vrtec Zreče

Javni zavod VRTEC ZREČE
Cesta na Roglo 13, 3214 Zreče
tel.: 03 757 38 50
faks: 03 757 38 65

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Oktober 2022
P T S Č P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Online

Na strani je 46 gostov in ni članov .