Imate vprašanje? Pokličite 03 757 38 50


SKRIVNOSTNI SVET DINOZAVROV

V skupini sva opazila zanimanje za dinozavre. Izhajala sva iz predznanja otrok in ga poskušali nadgraditi. Sledilo je iskanje informacij in njihovo dokumentiranje. Odpravili smo se v knjižnico, kjer smo si sposodili knjige in priročnike o dinozavrih. Knjige in revije smo si ogledali, poslušali pa smo tudi zgodbe, v katerih nastopajo dinozavri. Informacije smo iskali na svetovnem spletu, in sicer tako, da so otroci sami povedali, kaj naj vpišemo v brskalnik. Vsakodnevno smo se preko priročnikov pogovarjali o življenju dinozavrov, jih poimenovali ter jih razvrstili na mesojede in rastlinojede, na vrsto in velikost.

Otroci so se popolnoma vživeli v svet dinozavrov. Njihova radovednost nas je spodbujala, da smo naprej raziskovali in spoznavali življenje dinozavrov. Skozi fit igre so posnemali gibanje, oglašanje. Da pa je bilo vse skupaj bolj doživeto, smo v igralnici naredili dinozavrov kotiček, ki smo ga oblepili z slikami dinozavrov in njihovimi imeni. V njej so se otroci igrali z dinozavri, ki so jih prinesli od doma. Primerjali so jih med seboj, se z njimi igrali v kinetičnem pesku, eksperimentiranje s snovmi /risanje in odtiskovanje v koruzni, pšenični zdrob, proseno kašo, ješprenj. Preko spoznavanja poklica paleontolog so si otroci bogatili svoj besedni zaklat, ob eksperimentu »vulkan« pa so se seznanili tudi z eno izmed teorij izumrtja dinozavrov. Otroci so bili nad poskusom navdušeni.

Med projektom so otroci vseskozi vživljali v svet dinozavrov. Skupaj smo se odločili, da bomo za pustno povorko dinozavri in v mesecu februarju skozi glasbo, gibanje ter ustvarjanje zopet podoživljali njihov svet.

Otroci s Tatjano in Jožico

Vrtec Zreče

Javni zavod VRTEC ZREČE
Cesta na Roglo 13, 3214 Zreče
tel.: 03 757 38 50
faks: 03 757 38 65

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Maj 2022
P T S Č P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Online

Na strani je 46 gostov in ni članov .