Imate vprašanje? Pokličite 03 757 38 50


1 JABOLKO NA DAN ODŽENE ZDRAVNIKA STRAN

Ker nas otroci nenehno opazujejo in nas posnemajo, se od nas učijo, jim moramo biti pozitiven vzor. Zelo pomembno je, da smo jim vzor tudi v pridobivanju dobrih zdravstveno-higienskih navad. Skrb za dobro počutje in zdravje otrok je ena izmed zelo pomembnih nalog v vrtcu. Skupaj s starši skrbimo za ohranjanje zdravja otrok, za preprečevanje širjenja bolezni in za varnost bivanja otrok v vrtcu. Gibanje in igra sta primarni otrokovi potrebi in pomembna dejavnika za ohranjanje zdravja otrok, zato otrokom vsakodnevno omogočamo in jih spodbujamo, da z različnimi dejavnostmi na prostem in ob različnih vremenskih pogojih  razvijajo svoje gibalne sposobnosti. Na njegovo zdravje vpliva okolje in on sam, zelo smo pozorni na pravilno umivanje rok, brisanje noskov. Z Matejo vsakodnevno poskrbiva, da je igralnica prezračena in čista. Za otrokovo zdravje skrbimo v vrtcu tudi s kvalitetnim zdravim prehranjevanjem. S kuharico Ireno smo spekli polnozrnat kruh s semeni. Od M. mami je fizioterapevtka. Predstavila nam je svoj poklic in delovne prostore, ordinacije, fitnes, telovadnico v Termah Zreče. Z nami je telovadila, pokazala nam je vaje za zdravo hrbtenico, mišice. Od T. mami je višja medicinska sestra. Tudi ona nam je predstavila svoj poklic. Poslušali smo si bitje srca s stetoskopom, poskušali povezovati roke, noge prijateljem s povoji. Predstavila nam je, kaj moramo narediti, če imamo odrgnine, če smo bolni in kaj je pomembno za ohranjanje zdravja. Ob predstavitvah poklicev smo se veliko naučili in se mogoče za kakšen poklic tudi navdušili.

Otroci s Simono in Matejo.

 

Vrtec Zreče

Javni zavod VRTEC ZREČE
Cesta na Roglo 13, 3214 Zreče
tel.: 03 757 38 50
faks: 03 757 38 65

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Julij 2020
P T S Č P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Online

Na strani je 104 gostov in ni članov .