Imate vprašanje? Pokličite 03 757 38 50


PALČEK NAM POVE, KAJ ZA NAŠE ZDRAVJE DOBRO JE

V tem mesecu smo se z otroki v vsakdanjem jutranjem krogu pogovarjali o zdravju, higieni, kaj storiti, da ohranimo zdravje in vsak dan prebrali zgodbo iz slikanice ali knjige, si ogledali fotografije v aktualnem kotičku in se pogovarjali, kako ostati zdravi, seveda je v pogovoru sodeloval naš palček. Pripravili smo si tudi kotiček zdravnik-lekarna in s pomočjo staršev, ki so pridno prinašali material in pripomočke uredili kotiček za igro. Ker smo že vključeni peto leto v projekt zdravja, nam je palček  bral zgodbice, sodeloval pri praznovanju in pripravi sadne malice v privlačni obliki in se z nami tudi igral v kotičku zdravnik. V igro sva se vključili tudi me s strokovno delavko in se v vlogi pacienta spustili na otroško raven, otroke sva spodbujali pri igri, da so poskušali poimenovati zdravo hrano, napitke, sirupe, zdravniške pripomočke in neizmerno uživali v vlogi zdravnika. Palček jim je tudi povedal, da morajo za ohranjanje zdravja tudi veliko telovaditi in se gibati predvsem na svežem zraku, uživati veliko sadja in zelenjave, zato smo ob praznovanju rojstnega dne dečka M. pripravili sadni narezek v posebni privlačni obliki,  zaplesali plese ob otroški glasbi, izvajali rajalne igre, prepevali. Predvsem pa smo večkrat izvajali fit gibalne minute in hitre stimulacije in se veliko gibali na svežem zraku, saj tudi gibanje in sveži zrak pripomore k ohranjanju zdravja, kot nam je svetoval naš palček.

Marjetka, Monja in otroci iz vrtca Stranice

Vrtec Zreče

Javni zavod VRTEC ZREČE
Cesta na Roglo 13, 3214 Zreče
tel.: 03 757 38 50
faks: 03 757 38 65

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

April 2020
P T S Č P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Online

Na strani je 201 gostov in ni članov .